Cuma, Temmuz 19

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Meşhed’teki İmam Rıza Türbesi’nde defnedildi

Birjend şehrinde düzenlenen törenin ardından memleketine götürülen lidere veda etmek amacıyla Meşhed sokaklarına, özellikle de defnedildiği İmam Rıza’nın türbesi çevresine matemi simgeleyen posterler ve siyah bayraklar asıldı. güney Horasan eyaleti.

Kazada hayatını kaybeden Reisi ve diğer iki yetkilinin naaşları havalimanında teslim alındıktan sonra ülkenin en kutsal mekanı olarak kabul edilen İmam Rıza’nın türbesine götürüldü.

Türbenin dışında ve içinde büyük bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşen tören, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra şef ve diğer yetkililer için dualar edildi ve ağıtlar okundu.
AA-20240523-34659215-34659214-HELIKOPTER_KAZASında_OLEN_IRAN_CUMHURBASKANI_REISI_ICIN_MESHED_KENTINDE_TOREN_DUZENLENDI

İMAM RIZA’NIN TÜRBESİNE DEFİN EDİLDİ

Törene birçok ülkenin üst düzey temsilcileri ve bakanlarının yanı sıra İranlı sivil ve askeri yetkililer de katıldı.

Reisi’nin naaşı akşam saatlerinde İmam Rıza’nın türbesi içinde kendisi için hazırlanan alana defnedildi.

AA-20240523-34659292-34659272-HELIKOPTER_KAZASında_OLEN_IRAN_CUMHURBASKANI_REISI_ICIN_BIRCEND_KENTINDE_TOREN_DUZENLENDI

İran Cumhurbaşkanı Reisi, 19 Mayıs’ta Azerbaycan sınırındaki barajın açılışından dönerken Doğu Azerbaycan ilinde helikopter kazasında hayatını kaybetti. Patronuyla aynı helikopterde hayatını kaybeden Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan da Tahran’ın Rey kentinde toprağa verildi. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Daha önce hiç görülmemiş bir şey, roller değişti!  Taksi şoförü arka koltukta uyudu, direksiyona müşteri geçtiDaha önce hiç görülmemiş bir şey, roller değişti! Taksi şoförü arka koltukta uyudu, direksiyona müşteri geçti
Oğlunun açıklaması korkunç gerçeği ortaya çıkardı!  Oğlunun açıklaması korkunç gerçeği ortaya çıkardı! “Annemin yanışını gülümseyerek izledi”
Mezuniyet kutlamasında facia önlendi!  Patlayan balonlar alev aldı!  Çok sayıda öğrenci yaralandıMezuniyet kutlamasında facia önlendi! Patlayan balonlar alev aldı! Çok sayıda öğrenci yaralandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu