Cuma, Temmuz 19

‘Ülkemizde patladı’ diyerek açıkladı: Prof. Dr. Canan Karatay’dan korkutan deterjan uyarısı! Haşimatonun en büyük sebebiymiş

Ünlü profesör Canan Karatay hem sağlıklı yaşam hem de hastalıklarla ilgili uyarılarıyla dikkat çekiyor. Bu kez Hashimoto hastalığıyla ilgili konuşan Karatay, özellikle deterjanlarda bulunan maddeyi temizlemeye bağımlı vatandaşları uyardı.

ÜLKEMİZDE PATLAYACAK

Hashimoto hastalığının nedenini anlattığı videosunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Karatay, şunları söyledi: “Ülkemizde ne patladı? Bromid patladı. Flor patladı. Klorür patladı. Toksinler patladı. Peki ülkemizde neler patladı biliyor musunuz?” Bana kızmayın ama bu genç bayanların kullandığı deterjanlar, genç bayanların kullandığı dezenfektanlar, tekrar ediyorum, daha önce de söylediğimiz gibi, bromür ve klorür iyotu engelliyor. Tiroide girip hormon üretmesini engeller ve hücrelerde reaksiyon meydana gelir.

Özellikle aşırı titiz annelerde, aşırı titiz kadın ve erkeklerde bunu sıklıkla görüyoruz. Onları nasıl anlıyoruz? İki faktör var. Kandaki anti-TPO seviyesinin çok yüksek olması, vücutta bir otoimmün reaksiyonun işaretidir. Ayrıca anti-TG dediğimiz tiroid hormonuna karşı reaksiyonu gösteren kan semptomları da oldukça önemlidir.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161451

Hastalarımda her zaman gördüğüm en önemli belirtilerden ve en önemli tanılardan biri, Türkiye’de çok yaygın olan iyot eksikliğidir! İdrarınızda iyot olup olmadığı kontrol edilecektir. Spot idrarda iyot kontrolü yapılacaktır. İyot çok düşük. İyot seviyesinin düşük olmasının nedeni diş macunlarında bulunan bromür zehirlenmesi, klorür zehirlenmesi ve florür zehirlenmesidir. Neden bunu söylüyoruz? Biz buna halojen ailesi diyoruz. Bromür, klorür, flor ve iyodür yani bunlar dört kardeş, üçü düşman tehlikesi, iyot en sağlıklısı. İyottan korkmayacağız. Bu üçü vücuda girdiğinde aslında tiroidin hormon yapmak için kullandığı iyota bağlanır ve hücrelere girmesini engeller. Önemli olan bu.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161608

Hipotiroidizm, kronik tiroidit ve Hashimoto sendromunun hepsi aynı anlama gelir. Aynıdır ve bu vücutta otoimmün bir hastalığın olduğunun işaretidir. “Otoimmün hastalıklar, başta bromür olmak üzere vücuda giren toksinlerden kaynaklanır ve bu da tüm otoimmün hastalıklara yol açar…” dedi.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yazlık sitede korkunç cinayet!  Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdüYazlık sitede korkunç cinayet! Özel güvenlik görevlisi apartman sahibini öldürdü
Kayseri'de çocuğa tacizde gerilim!  Vali bir açıklama yaptı: Kayseri’de çocuğa tacizde gerilim! Vali açıklama yaptı: “Bir Suriye vatandaşı tutuklandı”
Yer: Ankara!  Hastane otoparkına girdiYer: Ankara! Hastane otoparkına girdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu