Cuma, Temmuz 19

Putin’den müzakere çağrısı! Ukrayna’ya bu şartları koştu

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Ukrayna’daki savaşa ilişkin önemli bir açıklama geldi. Putin, Ukrayna’nın dört bölgeden çekilmesi ve NATO üyeliğinden vazgeçmesi durumunda müzakerelerin başlayabileceğini söyledi.

4 BÖLGEYİ İŞARETLEDİ

Putin, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporojye’den askerlerini çekmesi ve NATO’ya katılma isteğinden vazgeçmesi halinde müzakerelere başlayabileceklerini söyledi.

“ÇATIŞMALARIN SONLANDIRILMASINI ÖNERİYORUZ”

Putin, açıklamasında şunları söyledi: “Bugün yine Ukrayna’ya gerçek bir barış teklifinde bulunuyoruz. Sorunun dondurulmasını değil, geçici ateşkes kurulmasını ve çatışmaların sona erdirilmesini teklif ediyoruz.” Öte yandan Putin, İsviçre’deki konferansa davet edilmediklerini belirterek, “Rusya olmadan, bizimle açık ve sorumlu bir diyalog kurmadan Ukrayna ve Avrupa’nın güvenliğine çözüm bulmak mümkün değil” dedi.

(AA)
Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Düzce Belediyesi'nden personeline Babalar Günü sürprizi!Düzce Belediyesi’nden personeline Babalar Günü sürprizi!
Fırtınanın hızı 90 kilometreye ulaştı!  Apartmanın camı sokağa uçtuFırtınanın hızı 90 kilometreye ulaştı! Apartmanın camı sokağa uçtu
Bakan Özhaseki'nin inşaat ziyaretinde yaşandı!  Çalışan "Ellerimiz kirli ama" Dediğinde...Bakan Özhaseki’nin inşaat ziyaretinde yaşandı! İşçi “Ellerimiz kirli” deyince…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu