Pazartesi, Temmuz 22

Kadınlara sütyen ölçülerine göre bedava içki veren bara ceza yağdı

Tropik kumsalların ve vahşi yaban hayatının ülkesi Avustralya, benzerine sıklıkla rastlanmayan bir olaya sahne oldu. 

Ülkenin güney sahillerinden yer alan bir barın, işletmeyi ziyaret eden kadınlara, sütyen ölçülerine göre bedava içki teklif etmesi, tepkileri ve para cezasını beraberinde getirdi.

Mekan, bu yılın başlarında A beden sütyen giyen kadınlara 1 adet, B beden sütyen giyenlere 2 adet ve C beden sütyen giyenlere ise 3 adet ücretsiz içecek vereceğini duyurmuştu.

Tepkiler ve ceza sonrası Facebook’tan silinen gönderilerinde, “Ne kadar büyük, o kadar iyi” sloganı yer alıyordu.

TEPKİLERE YOL AÇTI

LadBible’da yer alan habere göre, bar yönetiminin, tepkilerin ardından gelen özür mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kısa bir süre önce gece kulübümüz tarafından paylaşılan bir sosyal medya iletisiyle ilgili olarak ortaya çıkan endişeleri gidermek istiyoruz. Söz konusu paylaşımın bazı müşterilerimizin kendilerini rahatsız hissetmelerine ve vücutlarından utanmalarına yol açmış olmasından dolayı içtenlikle özür dileriz, zira amacımız asla bu değildi…”

“ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ…”

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: 

“Üst yönetim, ileriye dönük olarak tüm müşterilerimiz için kapsayıcı bir ortam yaratılmasını sağlamak üzere tüm tanıtım faaliyetlerini gözden geçirecektir. Geri bildirimlerinize değer veriyoruz ve hem personelimiz hem de müşterilerimizin sevebileceği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Bu nedenle önerilerinizi bekliyoruz.”

Tüketicilerin korunmasına ve işletmelerin düzenlenmesine yardımcı olan bir hükümet birimi olan Güney Avustralya Tüketici ve İşletme Hizmetleri, mekanın eyaletin Genel Uygulama Kurallarını ihlal ettiğini söyleyerek 3897 dolar (Yaklaşık 110 bin TL) para cezası kesti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu
meritking