Pazartesi, Temmuz 22

Hava erken ısındı: Termometreler 42 dereceyi gördü! – Son Dakika Türkiye,Yaşam Haberleri

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Adana’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı.

Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasıyla birlikte kentte nisan ayının son haftasında termometreler güneşte 42 dereceyi gösteriyordu.

Parklar ve sokaklar boş kalırken, bazı vatandaşlar dışarı çıkıp ağaçların altındaki gölgeli yerlerde serinlemeye çalıştı.

“AÇIK HAVUZLARDA SERİNLİYORUZ”

Merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Parkı’nda dinlenen Yağız Yıldırım (20) ve Abdulkadir Yılmaz (18), yazın başka şehirlere gittiklerini veya açık havuzlarda yüzmeyi tercih ettiklerini söyledi. Sıcaklıkların önceki yıllara göre daha erken başladığını belirten emekli İbrahim Kalkan (68), hava sıcaklığının şimdiden 42 dereceye ulaştığı dikkate alındığında yaz sezonunun oldukça zorlu geçeceğini söyledi.

“SICAK OLSA DA ADANA”

Parkın spor alanında bisiklet süren 80 yaşındaki Celie Acır, Adana’nın sıcağa rağmen mükemmel bir şehir olduğunu ve vazgeçemediğini belirterek, “Hem hava koşulları nedeniyle hem de kızımı ziyaret etmek için İzmir Çeşme’ye gideceğim. sıcağı özlüyorum çünkü öğle vakti orası sıcak. Birçok şehre gittim.” “Ama Adana olmalı, sıcak da olsa bu şehirden asla vazgeçmem. İngiltere’de oğlumla 6 ay kaldım ama burayı çok sevdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu
meritking